O szkole

Technikum TEB Edukacja Oddział Częstochowa to szkoła średnia oferująca obok kształcenia ogólnego, przede wszystkim szkolenie zawodowe. Uczniowie, którzy wybiorą nasze technikum mają do wyboru wiele ścieżek kariery, ponieważ proponujemy naukę na wielu interesujących oraz rozwojowych kierunkach.
Technikum w Częstochowie kształci uczniów w takich przyszłościowych specjalizacjach jak informatyka, weterynaria, turystyka, fotografia, organizacja reklamy i wielu innych. Biorąc pod uwagę dzisiejsze zapotrzebowanie na fachowców, specjaliści w takich dziedzinach bez problemu znajdą dobrze płatną pracę w Polsce i za granicą, szczególnie, że w naszej szkole uczniowie mają także możliwość solidnej nauki języków obcych co dodatkowo zwiększa ich wartość na rynku pracy.
Technikum w Częstochowie wyposażone jest w zaawansowane technologicznie pracownie, z dostępem do nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych. Przykładem może być pracownia informatyczna e-sport czy pracownia weterynarii. Doświadczona kadra profesjonalistów, sprzyjające warunki oraz duża ilość godzin praktycznej nauki zawodu gwarantuje doskonałe przygotowanie do egzaminu końcowego, sprawdzającego praktycznie opanowanie danego zawodu.
Ponadto, taka kombinacja daje pewność, że absolwenci naszej szkoły to dobrze wyszkoleni, nie tylko w teorii, ale i w praktyce, specjaliści z państwowym dyplomem technika w ręce. Nauczyciele i wykładowcy pracujący w technikum w Częstochowie to nie tylko fachowcy i pedagodzy przekazujący uczniom swoją wiedzę, ale także ludzie pełni pasji umiejący zainteresować młodzież każdym tematem.
Tworzą oni doskonałą atmosferę, organizują różnego rodzaju dodatkowe zajęcia, warsztaty i wykłady. Potrafią dostrzec indywidualne potrzeby każdego z naszych uczniów i umiejętnie rozwijać jego zdolności. Nauka w naszym technikum to lata, które nasi uczniowie na pewno będą dobrze wspominali – obecność rówieśników o podobnych zainteresowaniach sprzyja nawiązywaniu długotrwałych przyjaźni oraz ogólnie wpływa na pozytywne nastawienie młodzieży do samej nauki i rozwoju zawodowego.